Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kosova ve Sırbistan

Thaci VS Vucic (Munich 2019) - YouTube Haradinaj: Dyshoj se Thaci, Rama e Vucic folen per ndarjen e Kosoves Takimi më 27 qershor, Andoni: Thaçi dhe Vuçiç e dinë se për çfarë do diskutohet në Shtëpinë e Bardhë Vucic in Tirana Albania-Vučić ne Tirane !! Vučić Briselu: Od čega više da se suzdržimo? Thaci Vucic - YouTube Milivojević o značaju neformalnog sastanka Vučić-Thaci

BRUKSEL-Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të BE-së, Maja Kocijancic, ka lëshuar një deklaratë mbi zgjedhjen e Presidentit të Republikës së Kosovës. Bashkimi Evropian, nëpërmjet një njoftimi për shtyp thekson se “aktet e dhunës në çfarëdo forme dhe nga çdokush janë të papranueshme”. Bashkimi Evropian, nëpërmjet një njoftimi, ka theksuar se “Kuvendi U.S. President Donald Trump told Serbian leader Aleksandar Vucic that a lasting agreement with Kosovo to bring peace to the Balkans was "within reach," even though the latter said he didn’t President Thaci has so far led the talks together with his Serbian counterpart, President Alexandar Vucic. Kurti had accused Thaci of rushing to reach an agreement on relations with Vucic in Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka anuluar drekën e përbashkët me liderët e Ballkanit Perëndimor. Në këtë drekë kanë marrë pjesë presidenti shqiptar, Ilir Meta, presidenti serb Aleksandër Vuçiç, ai i Bosnjës Milorad Dodik si dhe liderë tjerë, pjesëmarrës në Samitin Brdo-Brijuni. Gjatë ditës Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Miqtë e Ramës te 'Taivani' shkelin ligjin/ 'Regency Casino' vijon aktivitetin 19:29, 30/06/2020. Kazinoja e vetme në Shqipëri, që operon në ambientet e kompleksit Taivan në qendër të Tiranës, prej dy ditësh e ka përfunduar licencën e saj 15-vjeçare të operimit dy ditë më parë në 28 qershor. Por kjo nuk e ka penguar operatorin tashmë pa licencë që të vijojë punën edhe Thaci pointed to a letter US President Donald Trump sent to him and Serbian President Aleksandar Vucic saying that "it looks they (the US) have ideas and we can find a solution for the final agreement and substance in the framework of this letter". In comparison, Thaci said last night's summit, which ended in the early hours of Tuesday in Berlin, had brought nothing new to the table. Asked if Hashim Thaci dhe Joe Biden. Uzot Mupa. Takip et. 4 yıl önce | 0 görüntüleme. Hashim Thaci dhe Joe Biden. Bildir. Daha fazla videoya gözat. Sonraki oynatılıyor. 0:31. HASHIM THAÇI FALENDERON JOE BIDEN - News, Lajme - Kanali 8. Kanali Shtate Denoncimi i Valterit: Qeveria po pasuron oligarkët, “Grand Casino Tirana” e hapur pas orën 22:00, policia bën roje “Qeveria po e përdor fatkeqësinë e tërmetit për zgjedhje”, PD akuza maxhorancës: Po e zvarrisin procesin qëllimisht. Miratohet me 83 vota pro ngritja e Komisionit për raportin e Dick Martyt . Bota. Gjendja e rënduar prej pandemisë, Greqia zgjat masat kufizuese High Representative for Foreign Affairs and Security Policy/Vice-President of the European Commission Federica Mogherini will host an informal meeting with the Presidents Aleksandar Vučić of

[index] [26206] [29386] [30527] [30256] [12494] [17368] [19923] [7413] [33243] [7198]

Thaci VS Vucic (Munich 2019) - YouTube

Vucic was in Tirana welcomed with the highest state honors, and after the ceremony went to a meeting with pr.M. Rama, which lasted about one hour. First visit of Serbian prime minister in Albania ... Nesho: Thaci viktime e garancise qe ka marre nga Vucic - Duration: 6:27. RTV KLAN 3,135 views. 6:27. Tempora ... PRESIDENTIAL BATTLE: Serbia's and Kosovo's president CLASH during #MSC2019 debate (Vučić vs Thaçi) - Duration: 48:44. ProductiehuisEU Recommended for you 48:44 Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube. Kosovo is 95% ethnically Albanian yet Serbia still doesn't recognize it's sovereignty. Today marks Kosovo's 11th year of independence while tensions between ... Predsjednici Srbije i Kosova Aleksandar Vučić i Hashim Thaci razgovarali su u Briselu na neformalnom sastanku koji je organizirala visoka predstavnica Evropske unije Federica Mogherini. Tema ... Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dyshon se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ai i Serbisë Aleksandër Vuçiç dhe Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ...

#